Podziel się tą stroną na

NOWOŚĆ W 2015 ROKU W ANDEGAWENII: OTWARCIE BAZY W LAVAL

Nie przegap najnowszych wieści od Nicols - zapisz się do newslettera

Laval – miasto o bogatej historii i dziedzictwie kulturowym.

Miasto Laval leży nad rzeką Mayenne, która przepływa przez jego serce, pod murami XIII-wiecznego zamku.

Zacumuj i odkryj średniowieczne uliczki i fortyfikacje z XIII i XV wieku. Zatrzymaj się przy bramie Porte Beucheresse, która niegdyś broniła wstępu do miasta.

Inne miejsca, które musisz koniecznie odwiedzić, to Dom Wielkiego Łowczego (Maison du Grand-Veneur) oraz Lactopôle - muzeum mleka i serów z całego świata!

Miłośnicy przyrody chętnie skorzystają z biegnących na przestrzeni 85 km wzdłuż rzeki Mayenne ścieżek holowniczych. Trasa ta zapewnia doskonałe możliwości uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, i jest pełna ciekawych okazów fauny i flory oraz zamków i śluz.

W Laval nie brakuje też specjałów kulinarnych – podczas postojów nie zapomnij skosztować fantastycznych lokalnych produktów, zwłaszcza serów, jabłek oraz apetycznej wołowiny z niewielkich gospodarstw, które napotkasz na swojej drodze.

Odkryj nowy kierunek podczas tygodniowego rejsu – trasa one-way z bazy w Sable-sur-Sarthe do Laval lub na odwrót (153 km, 30 śluz, 26 godzin żeglugi).

NOWOŚCI OD NICOLS


Zobacz najnowsze wiadomości od Nicols


Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Kupujac w Nicols,akceptujesz zapisanie ich w pamięci przeglądarki.