Podziel się tą stroną na

Wakacje na barce w Bretanii

Bretania słynie ze swojego wybrzeża, ale czy wiedzieliście, że region ten jest również jedną z najpopularniejszych destynacji turystyki rzecznej? Sieć szlaków wodnych nie ma sobie równych. Odkryj uroki regionu płynąc barką turystyczną przez serce śródlądzia Bretanii – masz do wyboru wiele możliwości tras, ponieważ krzyżują się tutaj rzeki Erdre, Vilaine i Kanału Nantes-Brest.

Średniowieczne zamki i wioski, drewniane domy i stare dwory, opactwa i niewielkie kaplice zachwycą miłośników historii i dziedzictwa, natomiast cydr i bretońskie ciasteczka maślane uradują smakoszy.
A zatem na co czekasz? Spędź weekend, kilka dni lub tydzień odkrywając Bretanię od strony wody, podczas rejsu pełnego magii, tajemnic i historii.

Wyczarteruj barkę turystyczną na Kanale Nantes-Brest, rzece Erdre i rzece Vilaine

Rejs po historii.

Pomysł otwarcia śródlądowych szlaków wodnych w Bretanii narodził się w XVI wieku. Jednak trzeba było brytyjskiej blokady Brestu w XIX wieku, żeby przekonać Napoleona I, że ze strategicznego punktu widzenia warto umożliwić dotarcie do miasta śródlądową drogą wodną.

Prace rozpoczęły się w 1811 roku, a Napoleon III w 1858 roku otworzył Kanał, umożliwiając tym samym żeglugę szlakiem śródlądowym pomiędzy miastem Nantes i portem w Breście.
Ścieżki holownicze, którymi poruszały się dawniej konie, służą dzisiaj wędkarzom, spacerowiczom i sportowcom… oraz oczywiście miłośnikom turystyki rzecznej. Skrzyżowanie dróg wodnych (Kanał Nantes-Brest, rzeki Erdre i Vilaine) dostarcza dużego wyboru tras i – co za tym idzie – wielu różnych możliwości, aby cieszyć się wakacjami na barce w Bretanii.

Przydatne informacje

FAQ, słownik, zasady ruchy wodnego, specjalne oferty… Przeczytaj przydatne informacje odnośnie nawigacji na rzekach i kanałach

Zamów darmowy katalog

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Kupujac w Nicols,akceptujesz zapisanie ich w pamięci przeglądarki.