Podziel się tą stroną na

Wakacje na barce w Dolinie Loary i Nivernais

Ciesz się wakacjami w sercu Francji, płynąc barką przez regiony Briare i Sancerre.

Popłyń barką turystyczną Nicols w dół kanałów Briare, Loary i Nivernais, i odkryj uroki takiego sposobu spędzania wakacji. Ciesz się spokojnym sposobem podróżowania, zawijając do uroczych wiosek bogatych w atrakcje turystyczne, rozlokowanych pomiędzy wzgórzami i lasami.

Tylko 2 lub 2,5 godziny od Paryża, w zależności od wyboru miejsca rozpoczęcia rejsu, Rogny i Plagny stanowią świetny punkt startowy do zwiedzania regionu. Czekają tu na Ciebie:

  • wyrafinowana kuchnia i słynne produkty lokalne,
  • lokalna sztuka i rzemiosło (ceramika, emalia, porcelana itp.),
  • plaże wzdłuż Loary,
  • historyczne miasta, takie jak La Charité sur Loire na Drodze św. Jakuba,
  • Nevers, miasto o bogatej historii i architekturze,
  • niezwykłe miejsca, takie jak zamek Guédelon, który budowany jest przy użyciu XIII-wiecznych technik oraz średniowiecznymi replikami narzędzi,
  • i dzikie piękno Loary, oferującej miłośnikom natury bliskie spotkanie z fauną i florą.

Wyczarteruj barkę na kanałach Briare, Loary i Nivernais

Nasza baza barek turystycznych w Rogny umożliwia rejs barką po kanałach (Kanał Briare lub Kanał Loing) albo po rzece Yonne.

Z kolei zlokalizowana na południe od Paryża baza w Plagny, tylko kilka kilometrów od Nevers, umożliwia rejs Kanałem Lateralnym Loary lub łączącym się z nim słynnym Kanałem Nivernais.

Nicols oferuje również rejsy one-way (w jedną stronę) z Rogny do Plagny (lub na odwrót), które umożliwiają cieszenie się atrakcyjnymi krajobrazami Doliny Loary bez konieczności powrotu do mariny początkowej.

Przydatne informacje

FAQ, słownik, zasady ruchy wodnego, specjalne oferty… Przeczytaj przydatne informacje odnośnie nawigacji na rzekach i kanałach

Zamów darmowy katalog

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Kupujac w Nicols,akceptujesz zapisanie ich w pamięci przeglądarki.