Podziel się tą stroną na

Wakacje na barce w Holandii

Holandia, kraj niezliczonej liczby kanałów, wiatraków i tulipanów, jest jednym z najlepszych miejsc do pływania na barce. Było to zatem kwestią czasu kiedy pojawi się tam baza Nicolsa skąd możemy wynająć barkę. I tak w sercu kraju, w marinie KERKDRIEL powstałą pierwsza baza Nicolsa w Holandii. Co jeszcze…jak to zazwyczaj bywa także i tu, patent czy wcześniejsze doświadczenie nie są wymagane.

Sieć dróg wodnych w Holandii liczy 5046 km co plasuje tan kraj na trzecim miejscu w Europie za Francję (8500 km) i Niemcami (7300 km). Jeśli jednak uwzględnimy powierzchnię danego kraju, uzmysłowimy sobie z jak gęstą siecią wodną mamy do czynienia. Nic w tym dziwnego, że Holandię nazywa się “krajem kanałów”.

Dzięki płaskiemu ukształtowaniu terenu, sieć wodna Hollandii praktycznie nie ma śluz. Sprawia to, że kraj ten jest idealnym miejscem do żeglugi rzecznej dla początkujących adeptów. Dodatkowo krajobraz uatrakcyjniają mosty zwodzone – zazwyczaj nie występujące tak licznie w innych krajach.

(od 0 do 16 lat)

Wakacje na barce w sercu Holandii

Czy jest ktoś kto nie słuszał o Muzeum Anny Frank w Amsterdamie, serze Gouda, słynnym Muzeum Van Gogha czy niezliczonych śieżkach rowerowych? Do tych wszystkich atrakcji będziecie mieli dostęp pływając na naszej barce rzecznej. Lokalizacja to jeden z kluczowych czynników do udanego urlopu na barce. Z tego powodu baza KERKDRIEL w Holandii znajduje sie w samym centrum kraju. Aby zacząć planowanie wakacji na barce w Holandii, zapraszamy do zakładki na naszej stronie z sugerowanymi trasami oraz co możesz zwiedzić i robić podczas rejsu.

Przydatne informacje

FAQ, słownik, zasady ruchy wodnego, specjalne oferty… Przeczytaj przydatne informacje odnośnie nawigacji na rzekach i kanałach

Nasze rejsy regionalne we Holandii

Zamów darmowy katalog

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Kupujac w Nicols,akceptujesz zapisanie ich w pamięci przeglądarki.