Zanim wyruszysz z domu

Otrzymasz od nas zestaw dokumentów, zawierający:

  • Podręcznik użytkownika (w języku angielskim): dzięki zawartym w nim poradom Twój rejs przebiegnie bezproblemowo.
    >> Pobierz podręcznik użytkownika (user's handbook) po angielsku
  • Mapa z lokalizacją bazy: instrukcje, pozwalające łatwo trafić do bazy.
  • Mapa nawigacyjna (na zamówienie): pomoże w organizacji rejsu. Znajduje się na niej położenie śluz, punkty uzupełniania wody, ciekawe miejsca itp. Pamiętaj, żeby zamówić ją po rezerwacji barki.
  • Lista wyposażenia: spis całego wyposażenia barki, zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego.
  • Film instruktażowy: DVD z poradami nawigacyjnymi i dotyczącymi bezpieczeństwa mieszkania na barce turystycznej.

Twoje rzeczy osobiste:

Zalecane jest pakowanie do miękkich toreb podróżnych – łatwo je zwinąć i schować na barce. Walizki zajmują znacznie więcej miejsca, a zatem lepiej po rozpakowaniu zostawić je w bagażniku samochodu. Zabierz na barkę wygodne buty na nieślizgającej się podeszwie, które ułatwią bezpieczne poruszanie się po pokładzie (obuwie sportowe).
Nie zapomnij okularów przeciwsłonecznych i kremu z filtrem, nakrycia głowy, rękawiczek... i aparatu!

Przygotowanie rejs po rzece

Po przybyciu do bazy

Dzień i godzina rozpoczęcia rejsu:
Rejsy rozpoczynają się zwykle w soboty, a barka jest przygotowana do odbioru pomiędzy 16 a 18. W przypadku dostępności jednostek, rozpoczęcie podróży w inny dzień tygodnia jest również możliwe.

W każdej bazie jest możliwość zostawienia samochodu na bezpłatnym parkingu lub w zamykanym garażu, którego koszt nie jest wliczony w cenę czarteru. Zazwyczaj są to obiekty niestrzeżone.
Moment dokonywania formalności przed rejsem Twoja załoga może poświęcić na zapakowanie bagaży na barkę lub zrobienie zakupów. Jeden z naszych techników zapozna Cię z barką i pokaże jak nią sterować. Jeśli będzie to możliwe, pomoże Ci również pokonać pierwszą śluzę.
Wkrótce przekonasz się, że prowadzenie barki turystycznej jest dziecinnie proste. A zatem czas rzucić cumy!

powitanie po przyjeździe na podstawie

Na koniec rejsu

Pamiętaj, żeby oddać barkę na czas! Dla rejsów weekendowych jest to 16-17, dla dłuższych czarterów 8-9 rano. Dzięki środkom czystości dostarczonym przez pracowników bazy, możliwe będzie wysprzątanie jednostki po rejsie. Ne wahaj się podzielić z nami swoimi pomysłami i sugestiami. To dla nas cenne źródło wiedzy, które pozwala wciąż ulepszać nasze usługi, z korzyścią dla Ciebie i innych klientów. 

Przybycie podstawy Sireuil na końcu rejsu

Dodatki, dzięki którym wakacje mogą być jeszcze lepsze

Wypożyczenie rowerów:
Rowery można wypożyczać we wszystkich bazach. Pozwalają one odwiedzić też miejsca położone nieco dalej od trasy rejsu, a także ułatwiają zakupy.
Dzieciom zalecamy jazdę w kasku: pamiętaj, żeby zabrać ze sobą na rejs swój sprzęt.

Wędkowanie:
Pokład barki świetnie nadaje się do uprawiania wędkarstwa. Możesz łowić ryby w kanałach i rzekach, pod warunkiem, że posiadasz kartę wędkarską. Można ją kupić w lokalnych sklepach wędkarskich lub niektórych kioskach (kosztuje ok. 30 euro i jest ważna 15 dni). Życzymy udanych połowów!

Wifi :
Posiadacze tabletów, laptopów czy smartfonów chcą mieć połączenie z Internetem także podczas rejsu. Większość baz oferuje taką usługę* Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.
(*w zależności od jakości sieci w danym regionie)

jazda rowerem na brzegu kanału

Dodatki, dzięki którym wakacje mogą być jeszcze lepsze (ciąg dalszy)

Grill:
Całe wyposażenie, jakiego potrzebujesz, żeby cieszyć się grillowaniem (poza jedzeniem, które kupisz świeże w miejscu cumowania). Weź je ze sobą na pokład. Większość baz oferuje również możliwość wypożyczenia butli gazowej. Tak jak w przypadku każdego grilla, zachowaj ostrożność i zapoznaj się z działaniem urządzenia przed opuszczeniem bazy.

Ręczniki i ściereczki kuchenne:
Jeśli objętość walizki ma dla Ciebie kluczowe znaczenie, prawdopodobnie wolałbyś nie martwić się również o to, jak zmieszczą się do niej ręczniki.
Za niewielką opłatą możesz zamówić ręczniki i/lub ściereczki kuchenne w bazie Nicols. Zestaw łazienkowy zawiera ręcznik do rąk, rękawicę do mycia i ręcznik kąpielowy. Zestaw kuchenny zawiera ręcznik kuchenny oraz dwie ściereczki do naczyń. Pamiętaj, żeby poprosić o nie przed rozpoczęciem rejsu!

Sprzątanie końcowe:
Przed przekazaniem następnej załodze, barka musi być posprzątana i powrócić do stanu, w jakim ją odebrałeś.
Jeśli spieszysz się do domu lub po prostu wolisz, żebyśmy posprzątali ją za Ciebie, możesz zapłacić za tzw. sprzątanie końcowe (50-200 euro w zależności od wielkości jednostki).
Prosimy tylko, żebyś dał o tym znać pracownikom bazy podczas odbioru, żeby mogli zaplanować odpowiednią ilość czasu na przygotowanie barki dla następnych gości.

All inclusive:
Dzięki opcji ALL INCLUSIVE odpadnie Ci wiele kwestii organizacyjnych, a pozostanie tylko cieszyć się swoimi wakacjami na barce. Pozwól nam wykonać całą pracę, a Ty usiądź i odpocznij.
Na opcję all inclusive składają się: paliwo do barki + 2 rowery + locja + sprzątanie końcowe + ręczniki + ściereczki kuchenne.
Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

Przetwornica napięcia 12 V na 220 V:
Kiedy znajdziesz się na pokładzie, jedynym źródłem prądu, do jakiego będziesz mieć dostęp, będą akumulatory barki (poza modelem 1350 VIP, Estivale Sixto Prestige C  & Octo Fly C, które mają swój własny generator), które zasilają światła łodzi, pompę wody słodkiej itp.
Jeśli chcesz korzystać ze sprzętu elektronicznego, masz do wyboru następujące rozwiązania:
> Gniazdo zapalniczki w kokpicie umożliwia ładowanie telefonu komórkowego, pod warunkiem posiadania odpowiedniego kabla.
> Za niewielką opłatą (około 10 €) możesz wypożyczyć przetwornicę z bazy Nicols. Dzięki temu urządzeniu, możesz przetworzyć prąd z akumulatora o napięciu 12 V na 220 V. Nadal trzeba jednak uważać, żeby nie rozładować akumulatorów. Możesz bez obaw ładować urządzenia o niskim poborze mocy (do 150 W), takie jak telefony, laptopy, tablety, jednak podłączając urządzenia o wyższym poborze lub mające większy opór elektryczny (suszarka do włosów, ekspres do kawy) musisz pamiętać, że akumulatory mają ograniczoną pojemność.
> Do źródła prądu o napięciu 220 V możesz się podłączyć w niektórych miejscach do cumowania, za pomocą przedłużacza znajdującego się na barce. Miejsca te są wymienione w locji. Niektóre nowsze barki posiadają możliwość bezpośredniego podłączenia się do prądu.

Grill obok kanału - Nicols rejs

Porty i miejsca do cumowania

W trakcie rejsu możesz cumować gdzie chcesz, uważając przy tym, aby nie niszczyć przyrody i nie zakłócać spokoju (oraz nie wkraczać na teren prywatny). Po prostu zacumuj i wyjdź na brzeg.
Dzień po dniu będziesz odkrywać nowe atrakcje, płynąc we własnym tempie przez malownicze okolice – to świetny sposób na podziwianie zmieniającego się jak w kalejdoskopie krajobrazu.
Jeśli wolisz gwar miast i wiosek, które będziesz mijać po drodze, możesz skorzystać z portów rzecznych i specjalnie przygotowanych miejsc do cumowania. Czasem za cumowanie w porcie jest pobierana niewysoka opłata, jednak tego typu miejsca dają łatwy dostęp do miasta.

Zatrzymując się w porcie lub miejscu wody

Śluzy

Jak przeprawić się przez śluzę?
Pokonywanie śluz jest częścią zabawy. Kiedy przeprawisz się przez pierwszą zobaczysz, że nie ma w tym nic trudnego. Zbliżając się do śluzy, zwolnij i zachowaj ostrożność, angażując do pomocy całą swoją załogę. Jeśli inna barka korzysta ze śluzy, poczekaj cierpliwie na swoją kolej.

Czy śluzy są czynne przez cały rok?
Większość śluz jest automatyczna i uruchamiana przez obsługę. Obsługa śluzy nie pracuje zazwyczaj w święta państwowe*.
(* te dni różnią się w zależności od regionu – skontaktuj się z nami, żeby poznać więcej szczegółów)

Czy muszę za to zapłacić?
W trakcie swojego rejsu przekraczasz zazwyczaj pewną liczbę śluz i mostów. Nie pobierane są za to żadne opłaty.

Czy wszystkie śluzy są automatyczne?
Część śluz jest automatyczna, a cześć – obsługiwana ręcznie. Obsługa śluzy może poprosić Cię o pomoc. W regionie Charente śluzy są samodzielnie obsługiwane przez załogi jednostek, które chcą z nich skorzystać. Dzięki temu nie jesteś uzależniony od grafiku godzin otwarcia śluzy.

przechodząc przez zamkiem w Anjou

Kanał czy rzeka?

Większość szlaków wodnych zawartych w naszej locji jest na ogół szerokich, dzięki czemu są łatwe w nawigacji. Podczas swojego rejsu możesz podróżować zarówno po kanałach, jak i rzekach – zależy to od bazy, w której wypożyczysz barkę. Rzeki, co naturalne, są bardziej narażone na zjawiska powodziowe, w porównaniu do kanałów stworzonych przez człowieka – zwłaszcza na wiosnę lub jesienią. W przypadku powodzi, mogą pojawić się ograniczenia żeglugi. Rozwiązaniem takiej sytuacji jest najczęściej zmiana miejsca rozpoczęcia rejsu lub ograniczenie do pływania wyłącznie po kanałach, rzadziej - odwołanie rejsu.
Zawsze upewnij się o stanie wód w regionie przez wyruszeniem w rejs.

nicols łodzi na Canal du Midi

Ograniczenia

Wszystkie drogi wodne mogą być czasowo zamykane w celu dokonania napraw lub innych działań, służących utrzymaniu szlaku. Terminy takich działań są zazwyczaj podawane w marcu, co czasem sprawia, że musimy zmienić miejsce rozpoczęcia Twojego rejsu, za co nie ponosimy odpowiedzialności.

nicols zacumowane w kanale

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Kupujac w Nicols,akceptujesz zapisanie ich w pamięci przeglądarki.