Ogólne informacje Nicols

Zanim wypłyniesz

Otrzymasz od nas zestaw dokumentów, zawierający:

 • Podręcznik użytkownika (w języku angielskim): dzięki zawartym w nim poradom Twój rejs przebiegnie bezproblemowo.
 • Mapa z lokalizacją bazy: instrukcje, pozwalające łatwo trafić do bazy.
 • Mapa nawigacyjna (na zamówienie): pomoże w organizacji rejsu. Znajduje się na niej położenie śluz, punkty uzupełniania wody, ciekawe miejsca itp. Pamiętaj, żeby zamówić ją po rezerwacji barki.
 • Lista wyposażenia: spis całego wyposażenia barki, zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego.
 • Film instruktażowy: DVD z poradami nawigacyjnymi i dotyczącymi bezpieczeństwa mieszkania na barce turystycznej.

Twoje rzeczy osobiste:

Zalecane jest pakowanie do miękkich toreb podróżnych – łatwo je zwinąć i schować na barce. Walizki zajmują znacznie więcej miejsca, a zatem lepiej po rozpakowaniu zostawić je w bagażniku samochodu. Zabierz na barkę wygodne buty na nieślizgającej się podeszwie, które ułatwią bezpieczne poruszanie się po pokładzie (obuwie sportowe).
Nie zapomnij okularów przeciwsłonecznych i kremu z filtrem, nakrycia głowy, rękawiczek... i aparatu!

PO PRZYBYCIU DO BAZY

Dzień i godzina rozpoczęcia rejsu:

Rejsy rozpoczynają się zwykle w soboty, a barka jest przygotowana do odbioru pomiędzy 16 a 18. W przypadku dostępności jednostek, rozpoczęcie podróży w inny dzień tygodnia jest również możliwe.

W każdej bazie

W każdej bazie jest możliwość zostawienia samochodu na bezpłatnym parkingu lub w zamykanym garażu, którego koszt nie jest wliczony w cenę czarteru. Zazwyczaj są to obiekty niestrzeżone.
Moment dokonywania formalności przed rejsem Twoja załoga może poświęcić na zapakowanie bagaży na barkę lub zrobienie zakupów. Jeden z naszych techników zapozna Cię z barką i pokaże jak nią sterować. Jeśli będzie to możliwe, pomoże Ci również pokonać pierwszą śluzę.
Wkrótce przekonasz się, że prowadzenie barki turystycznej jest dziecinnie proste. A zatem czas rzucić cumy!

NA KONIEC REJSU

Pamiętaj, żeby oddać barkę na czas! Dla rejsów weekendowych jest to 16-17, dla dłuższych czarterów 8-9 rano. Dzięki środkom czystości dostarczonym przez pracowników bazy, możliwe będzie wysprzątanie jednostki po rejsie. Ne wahaj się podzielić z nami swoimi pomysłami i sugestiami.

To dla nas cenne źródło wiedzy, które pozwala wciąż ulepszać nasze usługi, z korzyścią dla Ciebie i innych klientów.

Dodatki, dzięki którym wakacje mogą być jeszcze lepsze

Wypożyczenie rowerów:

Rowery można wypożyczać we wszystkich bazach. Pozwalają one odwiedzić też miejsca położone nieco dalej od trasy rejsu, a także ułatwiają zakupy.

Dzieciom zalecamy jazdę w kasku: pamiętaj, żeby zabrać ze sobą na rejs swój sprzęt.

Wędkowanie:

Pokład barki świetnie nadaje się do uprawiania wędkarstwa. Możesz łowić ryby w kanałach i rzekach, pod warunkiem, że posiadasz kartę wędkarską. Można ją kupić w lokalnych sklepach wędkarskich lub niektórych kioskach (kosztuje ok. 30 euro i jest ważna 15 dni). Życzymy udanych połowów!

Wifi:

Posiadacze tabletów, laptopów czy smartfonów chcą mieć połączenie z Internetem także podczas rejsu. Większość baz oferuje taką usługę* Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.
(*w zależności od jakości sieci w danym regionie)

Grill:

Całe wyposażenie, jakiego potrzebujesz, żeby cieszyć się grillowaniem (poza jedzeniem, które kupisz świeże w miejscu cumowania). Weź je ze sobą na pokład. Większość baz oferuje również możliwość wypożyczenia butli gazowej. Tak jak w przypadku każdego grilla, zachowaj ostrożność i zapoznaj się z działaniem urządzenia przed opuszczeniem bazy.

Ręczniki i ściereczki kuchenne:

Jeśli objętość walizki ma dla Ciebie kluczowe znaczenie, prawdopodobnie wolałbyś nie martwić się również o to, jak zmieszczą się do niej ręczniki.
Za niewielką opłatą możesz zamówić ręczniki i/lub ściereczki kuchenne w bazie Nicols. Zestaw łazienkowy zawiera ręcznik do rąk, rękawicę do mycia i ręcznik kąpielowy. Zestaw kuchenny zawiera ręcznik kuchenny oraz dwie ściereczki do naczyń. Pamiętaj, żeby poprosić o nie przed rozpoczęciem rejsu!

Sprzątanie końcowe:

Przed przekazaniem następnej załodze, barka musi być posprzątana i powrócić do stanu, w jakim ją odebrałeś.
Jeśli spieszysz się do domu lub po prostu wolisz, żebyśmy posprzątali ją za Ciebie, możesz zapłacić za tzw. sprzątanie końcowe (50-200 euro w zależności od wielkości jednostki).
Prosimy tylko, żebyś dał o tym znać pracownikom bazy podczas odbioru, żeby mogli zaplanować odpowiednią ilość czasu na przygotowanie barki dla następnych gości.

All inclusive:

Dzięki opcji ALL INCLUSIVE odpadnie Ci wiele kwestii organizacyjnych, a pozostanie tylko cieszyć się swoimi wakacjami na barce. Pozwól nam wykonać całą pracę, a Ty usiądź i odpocznij.
Na opcję all inclusive składają się: paliwo do barki + 2 rowery + locja + sprzątanie końcowe + ręczniki + ściereczki kuchenne.
Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

Przetwornica napięcia 12 V na 220 V:

Kiedy znajdziesz się na pokładzie, jedynym źródłem prądu, do jakiego będziesz mieć dostęp, będą akumulatory barki (poza modelem 1350 VIP, Estivale Sixto Prestige C  & Octo Fly C, które mają swój własny generator), które zasilają światła łodzi, pompę wody słodkiej itp.
Jeśli chcesz korzystać ze sprzętu elektronicznego, masz do wyboru następujące rozwiązania:

 • Gniazdo zapalniczki w kokpicie umożliwia ładowanie telefonu komórkowego, pod warunkiem posiadania odpowiedniego kabla.
 • Za niewielką opłatą (około 12 €) możesz wypożyczyć przetwornicę z bazy Nicols. Dzięki temu urządzeniu, możesz przetworzyć prąd z akumulatora o napięciu 12 V na 220 V. Nadal trzeba jednak uważać, żeby nie rozładować akumulatorów. Możesz bez obaw ładować urządzenia o niskim poborze mocy (do 150 W), takie jak telefony, laptopy, tablety, jednak podłączając urządzenia o wyższym poborze lub mające większy opór elektryczny (suszarka do włosów, ekspres do kawy) musisz pamiętać, że akumulatory mają ograniczoną pojemność.
 • Do źródła prądu o napięciu 220 V możesz się podłączyć w niektórych miejscach do cumowania, za pomocą przedłużacza znajdującego się na barce. Miejsca te są wymienione w locji. Niektóre nowsze barki posiadają możliwość bezpośredniego podłączenia się do prądu.

W 100% francuski producent I czarterownia barek...

Nicols został założony w lipcu 1986 r., jako część NADIA Group, specjalizującej się w przetwórstwie tworzyw sztucznych. W ciągu kilku lat stocznia Nicols stała się jedną z wiodących francuskich firm w sektorze turystyki rzecznej. Posiadającej w swojej ofercie 23 modele łodzi, z podziałem na 4 typów.

Firma Nicols słynie z jakości swoich łodzi oraz doświadczenia w organizowaniu wakacji na barce.

Ogolne informacje

PORTY I MIEJSCA DO CUMOWANIA

W trakcie rejsu możesz cumować gdzie chcesz, uważając przy tym, aby nie niszczyć przyrody i nie zakłócać spokoju (oraz nie wkraczać na teren prywatny). Po prostu zacumuj i wyjdź na brzeg.
Dzień po dniu będziesz odkrywać nowe atrakcje, płynąc we własnym tempie przez malownicze okolice – to świetny sposób na podziwianie zmieniającego się jak w kalejdoskopie krajobrazu.
Jeśli wolisz gwar miast i wiosek, które będziesz mijać po drodze, możesz skorzystać z portów rzecznych i specjalnie przygotowanych miejsc do cumowania. Czasem za cumowanie w porcie jest pobierana niewysoka opłata, jednak tego typu miejsca dają łatwy dostęp do miasta.

ŚLUZY

Jak przeprawić się przez śluzę?
Pokonywanie śluz jest częścią zabawy. Kiedy przeprawisz się przez pierwszą zobaczysz, że nie ma w tym nic trudnego. Zbliżając się do śluzy, zwolnij i zachowaj ostrożność, angażując do pomocy całą swoją załogę. Jeśli inna barka korzysta ze śluzy, poczekaj cierpliwie na swoją kolej.

Czy śluzy są czynne przez cały rok?
Większość śluz jest automatyczna i uruchamiana przez obsługę. Obsługa śluzy nie pracuje zazwyczaj w święta państwowe*.
(* te dni różnią się w zależności od regionu – skontaktuj się z nami, żeby poznać więcej szczegółów)

Czy muszę za to zapłacić?
W trakcie swojego rejsu przekraczasz zazwyczaj pewną liczbę śluz i mostów. Nie pobierane są za to żadne opłaty.

Czy wszystkie śluzy są automatyczne?
Część śluz jest automatyczna, a cześć – obsługiwana ręcznie. Obsługa śluzy może poprosić Cię o pomoc. W regionie Charente śluzy są samodzielnie obsługiwane przez załogi jednostek, które chcą z nich skorzystać. Dzięki temu nie jesteś uzależniony od grafiku godzin otwarcia śluzy.

KANAŁ CZY RZEKA?

Większość szlaków wodnych zawartych w naszej locji jest na ogół szerokich, dzięki czemu są łatwe w nawigacji. Podczas swojego rejsu możesz podróżować zarówno po kanałach, jak i rzekach – zależy to od bazy, w której wypożyczysz barkę. Rzeki, co naturalne, są bardziej narażone na zjawiska powodziowe, w porównaniu do kanałów stworzonych przez człowieka – zwłaszcza na wiosnę lub jesienią. W przypadku powodzi, mogą pojawić się ograniczenia żeglugi. Rozwiązaniem takiej sytuacji jest najczęściej zmiana miejsca rozpoczęcia rejsu lub ograniczenie do pływania wyłącznie po kanałach, rzadziej - odwołanie rejsu.
Zawsze upewnij się o stanie wód w regionie przez wyruszeniem w rejs.

OGRANICZENIA

Wszystkie drogi wodne mogą być czasowo zamykane w celu dokonania napraw lub innych działań, służących utrzymaniu szlaku. Terminy takich działań są zazwyczaj podawane w marcu, co czasem sprawia, że musimy zmienić miejsce rozpoczęcia Twojego rejsu, za co nie ponosimy odpowiedzialności.

Główne zalety Nicols

 

 • Produkcja w 100% francuska.
 • Ponad 30 lat doświadczenia
 • Flota eleganckich i przestronnych barek do wynajęcia
 • Przyjazne dla rodzin jednostki - bezpieczeństwo jest dla nas sprawą najważniejszą
 • Nasz basen z podgrzewaną wodą, idealny dla dzieci... i dla dorosłych!
   

 

 • Ponad 23 bazy Nicols we Francji, Niemiec i Portugalii
 • Na pokładzie będzie czekał na Ciebie prezent powitalny
 • Polubisz wakacje na barce tak bardzo, że będziesz chciał spróbować jeszcze raz. Dla powracających klientów przygotowaliśmy program lojalnościowy.
 • Profesjonalne bazy, kompetentna i przyjazna obsługa

MAIS DE