Decydując się na wakacje na barce w Irlandii, masz gwarancję, niezapomnianej przygody. Tajemnice i legendy tego miejsca czekają na Ciebie zarówno na szlakach wodnych, jak i poza nimi.

Podróżuj tymi samymi rzekami, co niegdyś Wikingowie i odkrywaj niezwykłe szlaki wodne, jednocześnie zanurz się w historii i dziedzictwie Irlandii. Rzeki, kanały i jeziora czekają na Ciebie w pięknym otoczeniu. Niezależnie od tego, czy chcesz odpocząć i zrelaksować się, czy wolisz aktywnie spędzać czas to wakacje w Irlandii będą idealnym pomysłem. Jeśli szukasz atrakcji możesz wziąć udział w popularnych rozrywkach na świeżym powietrzu, takich jak łowienie pstrągów i łososi, wędrówki piesze i rowerowe, a nawet runda golfa na jednym z sześciu znanych na całym świecie pól golfowych.

Mieszkańcy Irlandii są uważani za jednych z najbardziej gościnnych na świecie, a wakacje na barce to świetny sposób, aby poznać ich kulturę. Przynajmniej jeden wieczór polecamy spędzić w lokalnym irlandzkim pubie I skosztować słynnego napoju Guinness, oczywiście zalecamy spożywanie z umiarem!

NASZE BAZY W IRLANDII

Jak wybrać między wizytą w Irlandii Północnej a wizytą w Republice Irlandii, skoro oba miejsca zachęcaja do wizyty? Cóż, z Nicols nie ma potrzeby wybierać - możesz zdecydować się na smak obu, ponieważ nasze trasy obejmują opcję nawigacji barki z własnym napędem przez granicę! Co więcej, nie jest wymagane żadne doświadczenie żeglarskie ani patent!
Nicols oferuje najlepsze wakacje na barce w Irlandii, które możesz zacząć z wybranego miejsca. Nicols ma do wynajęcia łodzie z trzech różnych baz startowych.

  • Na południu, w Republice Irlandii: wyrusz z Carrick on Shannon w hrabstwie Leitrim lub z Banagher w hrabstwie Offaly. Możesz wybrać rejs w obie strony lub w jedną stronę między dwiema bazami Nicols. Rejsy w jedną stronę są idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz odkryć jak największą część regionu bez konieczności cofania się.
  • W Irlandii Północnej Twoja baza żeglarska znajduje się w Bellanaleck.

NAJWAżNIEJSZE żEGLARSKIE ATRAKCJE W IRLANDII

Jest wiele powodów, dla których Ty i Twoja załoga pokochacie żeglarskie wakacje w Irlandii... ale przedstawimy Wam tylko 5 najważniejszych, resztę odkryjecie sami.

  • Nie bez powodu nazywana jest Szmaragdową Wyspą:
    Irlandia jest trafnie nazywana zieloną wyspą, ponieważ jest pokryta pięknymi, dużymi zielonymi obszarami wiejskimi. Jeśli nie jesteś wielbicielem słońca, Irlandia to idealne miejsce dla Ciebie. Prąd Zatokowy, który płynie wzdłuż zachodniego wybrzeża Irlandii, zapewnia bardzo przyjemne temperatury nawet podczas gorących letnich miesięcy.
  • To raj dla wędkarzy: region Carrick-on-Shannon jest jednym z największych obszarów wędkarskich w całej Irlandii. Oprócz łososi i pstrągów można tu znaleźć także szczupaki, okonie, płocie, leszcze i pstrągi potokowe, które sprawdzą Twoje umiejętności wędkarskie.
  • To idealne miejsce dla miłośników przyrody:tutaj z dala od tłumów możesz rozkoszować się ciszą i spokojem. Pomiędzy licznymi jeziorami i rzekami znajdują się rozległe zielone przestrzenie porośnięte wieloma gatunkami roślin. Pamiętaj o spakowaniu lornetki, dzięki, której będziesz mógł obserwować rozmaite gatunki ptaków. Bliżej wody można spotkać kaczki, gęsi, rybitwy, łyski, a nawet perkozy dwuczube. Istnieje również sieć oznakowanych szlaków, które można zwiedzać pieszo lub na rowerze. Dokąd one prowadzą... do opactwa lub ruin zamku, chronionego obszaru przyrody lub typowej irlandzkiej wioski.
  • Jest przesiąknięta kulturą i tradycjami: język gaelicki, kultura celtycka, irlandzka muzyka... wszystko to prowadzi do niezwykłej tożsamości kulturowej. Warto poświęć trochę czasu na bliższe poznanie irlandczyków I doświadczyć ich gościnności - chętnie podzielą się swoimi historiami. Gorąco polecamy udział w występach muzycznych na żywo w pubach, a nawet na ulicach. Tutaj tradycyjna irlandzka muzyka jest wszędzie!
  • To kraina bogatego dziedzictwa: Irlandia to kraina historii. Podróż barką z własnym napędem wzdłuż rzeki Shannon przenosi w czasie - podróżując między historycznymi miejscami a malowniczymi wioskami. Ruiny klasztorów, średniowiecznych kościołów i zamków ciągną się wzdłuż rzeki. Do naszych ulubionych należą średniowieczny klasztor Clonmacnoise z VI wieku, renesansowy zamek Portumna i kościół świętych Piotra i Pawła w Athlone.
MAIS DE