Wakacje na barce w Portugalii

Wyczarteruj barke turystyczna, do prowadzenia której nie potrzebujesz zadnego patentu. W Portugalii umozliwia to tylko Nicols!

Popularna droga wodna, która w Portugalii kojarzy sie z barkami kanalowymi i turystyka rzeczna, jest niewatpliwie rzeka Duero.

Jednak my uwazamy, ze region Alentejo (doslownie: Kraina za Tagiem) w poludniowej Portugalii jest co najmniej tak samo ciekawy. To co wyróznia wakacje na barce w tym regionie, to droga wodna, która bedziemy podrózowac. Grande Lago jest najwiekszym i jednym z najbardziej imponujacych sztucznych jezior w Europie.

Rejs w tym regionie oferuje zupelna wolnosc. Nie ma tu zadnych sluz, a zatem mozesz plynac gdzie chcesz i kiedy chcesz, cumujac swobodnie przy wysepkach, które spotkasz na swojej drodze.

Baza Nicols w marinie Amieira jest otwarta i zaprasza przez caly rok, a zatem mozesz wyczarterowac barke nawet w Boze Narodzenie czy Sylwestra.

Wyczarteruj barkę turystyczną na Grande Lago w regionie Alentejo

Stworzone w 2002 roku na potrzeby elektrowni wodnej Grande Lago przeistoczyło senną portugalską wieś w jeden z najważniejszych celów wakacyjnych podróży. Dzięki wybudowaniu zapory Alqueva na Gwadianie powstał ogromny zbiornik wodny, który zmienił region w jedną z najciekawszych destynacji turystycznych w Portugalii.

Dzisiaj Grande Lago jest popularne wśród wędkarzy, pływaków, turystów pieszych i oczywiście wodniaków. Wyczarteruj stylową i przestronną barkę Nicols z mariny Amieria i przeżyj niezapomniane wakacje na jeziorze Grande Lago.

Ciekawostkę stanowi fakt, że szczyty ponad 400 zatopionych przez jezioro wzgórz są teraz wysepkami, przy których można zacumować i wybrać się na spacer.

Co mówiąnasi klienci

“We chose to hire a canal boat in Portugal for our boating holiday for many reasons. Not only can you enjoy good weather most of the year it is also extremely flexible as due to the Grande Lago being a lake there are no locks to negotiate. Our kids in particular enjoyed being able to swim in the clear waters, as well as taking part in various other watersports including canoeing."

Catherine – 38 years old – travelling with her family

MAIS DE