Podziel się tą stroną na

Wakacje na barce w Portugalii

Wyczarteruj barke turystyczna, do prowadzenia której nie potrzebujesz zadnego patentu. W Portugalii umozliwia to tylko Nicols!

Popularna droga wodna, która w Portugalii kojarzy sie z barkami kanalowymi i turystyka rzeczna, jest niewatpliwie rzeka Duero.

Jednak my uwazamy, ze region Alentejo (doslownie: Kraina za Tagiem) w poludniowej Portugalii jest co najmniej tak samo ciekawy. To co wyróznia wakacje na barce w tym regionie, to droga wodna, która bedziemy podrózowac. Grande Lago jest najwiekszym i jednym z najbardziej imponujacych sztucznych jezior w Europie.

Rejs w tym regionie oferuje zupelna wolnosc. Nie ma tu zadnych sluz, a zatem mozesz plynac gdzie chcesz i kiedy chcesz, cumujac swobodnie przy wysepkach, które spotkasz na swojej drodze.

Baza Nicols w marinie Amieira jest otwarta i zaprasza przez caly rok, a zatem mozesz wyczarterowac barke nawet w Boze Narodzenie czy Sylwestra.
(od 0 do 16 lat)

Wyczarteruj barkę turystyczną na Grande Lago w regionie Alentejo

Stworzone w 2002 roku na potrzeby elektrowni wodnej Grande Lago przeistoczyło senną portugalską wieś w jeden z najważniejszych celów wakacyjnych podróży. Dzięki wybudowaniu zapory Alqueva na Gwadianie powstał ogromny zbiornik wodny, który zmienił region w jedną z najciekawszych destynacji turystycznych w Portugalii.Dzisiaj Grande Lago jest popularne wśród wędkarzy, pływaków, turystów pieszych i oczywiście wodniaków. Wyczarteruj stylową i przestronną barkę Nicols z mariny Amieria i przeżyj niezapomniane wakacje na jeziorze Grande Lago. Ciekawostkę stanowi fakt, że szczyty ponad 400 zatopionych przez jezioro wzgórz są teraz wysepkami, przy których można zacumować i wybrać się na spacer.

Przydatne informacje

FAQ, słownik, zasady ruchy wodnego, specjalne oferty… Przeczytaj przydatne informacje odnośnie nawigacji na rzekach i kanałach

Nasze rejsy w Portugalii od regionu

Zamów darmowy katalog

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Kupujac w Nicols,akceptujesz zapisanie ich w pamięci przeglądarki.