FAQ odnośnie czarteru i wakacji na barkach.

Skoro jesteś w tym dziale, to prawdopodobnie zastanawiałeś sie nad zabraniem znajomych czy rodziny i sprzędzeniem weekendu, tygodnia, a może i kilkunastu dni na barce Nicols…

Ta rubryka jest dla Ciebie!

Wyczarteruj barkę Nicols na najpiękniejszych drogach wodnych w europie

We Francji, Niemczech i Portugalii: Nicols wynajmuje barki turystyczne na najpiękniejszych drogach wodnych w Europie, umożliwiając spędzenie niezapomnianych wakacji.

 • Wynajem barek turystycznych na Kanale Południowym: odkryj najbardziej znany kanał we Francji, skąpany w promieniach śródziemnomorskiego słońca...
 • Podnieś kotwicę na Kanale Burgundzkim, łączącym historię, regionalną kuchnię i znane na całym świecie burgundzkie wina…
 • Zaokrętuj się na swojej barce turystycznej, żeby zwiedzić Bretanię, krainę legend...
 • Jeśli marzą Ci się niezwykłe wakacje, wybierz rejs po Alzacji na barce turystycznej: podnośnia dla barek w Arzviller, tunel Niderviller…

...Łącznie, Nicols oferuje wynajem barek w ponad dwudziestu destynacjach!

JAKICH UPRAWNIEŃ POTRZEBUJĘ, ŻEBY PROWADZIĆ BARKĘ TURYSTYCZNĄ?

Do prowadzenia barki turystycznej nie są potrzebne żadne uprawnienia. We Francji prawo nie wymaga posiadania patentu, jeśli barka ma do 15 metrów długości i jej prędkość nie przekracza 12 km/h. Wszystkie barki Nicols spełniają te wymagania – zwłaszcza, że maksymalna dopuszczalna prędkość poruszania się po kanałach to 6-8 km/h. Uwaga: jeśli wynajmiesz barkę o długości 13 m i dodasz do tego basen, łączna długość jednostki przekroczy 15 m i będziesz potrzebował patentu motorowodnego.

CZY WAKACJE NA BARCE SĄ BEZPIECZNE DLA DZIECI?

Turystyka rzeczna to świetny sposób spędzania wakacji dla całej rodziny – dzieci pokochają możliwość przeżycia każdego dnia nowej przygody oraz bycie członkiem załogi. W firmie Nicols podchodzimy do aspektów bezpieczeństwa bardzo poważnie, a wszystkie nasze barki są wyposażone w poręcze i relingi. Rodzinom z dziećmi polecamy zwłaszcza modele z serii Sedan i Estivale:

 • brak niewygodnych schodów, które dzieci musiałyby pokonywać,
 • tylny pokład jest otoczony nadburciem o wysokości 1 m, dzięki czemu najmłodsze dzieci będą bezpieczne na pokładzie,
 • nad bawiącymi się dziećmi można czuwać zarówno z salonu, jak i stojąc przy stanowisku sterowym wewnątrz barki.

Zalecamy, żeby dzieci nosiły przez cały czas kamizelki ratunkowe. Kamizelki są dostępne w bazie Nicols. Dla dzieci są obowiązkowe.

JAK WYGLĄDA POKONYWANIE ŚLUZ?

Pokonywanie śluz jest częścią zabawy i nie sprawia żadnych trudności. Więcej znajdziesz na podstronie Informacje praktyczne. Przekraczanie śluz nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

CO JEŚLI BĘDZIEMY MIEĆ AWARIĘ?

Awarie i problemy techniczne należą do rzadkości. W takiej sytuacji jak najszybciej wysyłamy naszych techników, żeby uporali się z problemem. Wystarczy zadzwonić do bazy i wyjaśnić problem oraz podać swoją lokalizację. Nasi pracownicy są dostępni 7 dni w tygodniu (w godzinach otwarcia bazy).

CZY MOŻEMY ZABRAĆ ROWERY NA POKŁAD BARKI?

Tak, możesz zabrać własne rowery lub wypożyczyć je w bazach Nicols.
Ścieżki holownicze wzdłuż kanałów świetnie nadają się do wycieczek rowerowych, a za pomocą roweru możesz odwiedzić nieco dalej położone atrakcje. Więcej znajdziesz na podstronie Informacje praktyczne.

CZY BĘDZIEMY MOGLI POPŁYWAĆ?

Na wielu trasach znajdują się świetne miejsca do pływania, więc nie zapomnij spakować stroju kąpielowego! Możesz również wynająć nasz ekskluzywny (podgrzewany!), doczepiany do barki basen kąpielowy. (Skontaktuj się z nami, żeby otrzymać więcej informacji).

CZY KONIECZNA JEST ŁADNA POGODA, ŻEBY CIESZYĆ SIĘ WAKACJAMI NA BARCE?

My też kochamy słońce i ciepło, ale ładna pogoda nie jest warunkiem koniecznym , żeby czerpać przyjemność z wakacji na barce. Elastyczność wynikająca z faktu, że możesz płynąć gdzie chcesz i kiedy chcesz sprawia, że możesz odwiedzić miejsca i atrakcje, których zwiedzanie nie wymaga idealnej aury. Poza tym samo spędzanie czasu z rodziną, bez współczesnej technologii, która dostarcza rozrywki, stwarza idealną okazję cieszenia się bardziej tradycyjnymi formami spędzania czasu, takimi jak gry planszowe czy karciane. 

CZY WAKACJE NA BARCE SĄ DROGIE?

 • Oferowane przez nas wakacje na barce turystycznej cechuje wysoka jakość, a koszty wynajęcia barki rozkładają się na kilka osób.
 • Poza kosztami bieżącymi, takimi jak paliwo, pływanie barką nie generuje dodatkowych opłat.
 • Główne sposoby spędzania czasu są za darmo: 4 czy 5 godzin rejsu dziennie, spacery, wycieczki rowerowe, pływanie i oczywiście zwiedzanie okolicznych miejscowości.
 • Możesz zacumować na noc przy brzegu (również za darmo) albo w portach/marinach, jeśli chcesz skorzystać z dostępnych tam udogodnień (za niewielką opłatą).

CZY MOGĘ WYBRAĆ POMIĘDZY REJSEM „ONE WAY” I POWROTNYM?

Trasa, który zaczyna się i kończy w tym samym miejscu, będzie idealna dla tych, którzy chcą dokładnie pozwiedzać wsie i miasteczka, które spotkają po drodze.
Jeśli będziesz chciał zostać dłużej w jakimś miejscu, możesz zmienić plan swojego rejsu, bez presji oddania barki na czas w innej bazie.

Rejsy „one way” (w jedną stronę) będą odpowiadać osobom, które chcą odwiedzić jak największą liczbę miejsc, bez konieczności wracania tą samą drogą. W bazie końcowej możemy zapewnić Ci transport do punktu, w którym zostawiłeś samochód lub dostarczyć Twój pojazd do Ciebie (za dodatkową opłatą).

JAK DOKONAĆ REZERWACJI?

Zanim zarezerwujesz barkę, wybierz:

 • region rejsu,
 • model barki,
 • datę swoich wakacji.

Następnie skontaktuj się z naszym zespołem sprzedażowym, żeby sprawdzić czy jednostka jest dostępna, a później dokonaj rezerwacji.
Będziesz miał tydzień na podpisanie umowy i wpłatę pierwszej raty.

 

CZY POTRZEBUJĘ SPECJALISTYCZNEGO UBEZPIECZENIA?

Zalecamy wykupienie polisy turystycznej, takiej samej, jaką kupujesz przed każdym wyjazdem na wakacje.

Nie potrzebujesz żadnego dodatkowego ubezpieczenia podczas wakacji na barce. Zanim wypłyniesz, poprosimy Cię o wpłatę kaucji, która zostanie zwrócona, jeśli oddasz barkę w dobrym stanie i bez uszkodzeń. Więcej informacji znajdziesz w cenniku.

MAIS DE