WAKACJE NA RZECE ERNE

JeŚli Twoje idealne wakacje to podróżowanie po spokojnych i otwartych przestrzeniach wodnych, które są domem dla dziewiczej przyrody oraz bogatej flory i fauny, to wynajęcie barki w Irlandii Północnej na rzece Erne będzie idealnym pomysłem. Rzeka Erne, która ma swój początek w południowej Irlandii, przecina granicę, łącząc dwa duże jeziora zwane Upper Lough Erne i Lower Lough Erne.

Tutaj wydaje się, że błękit nieba i błękit dróg wodnych spotykają się. WłaŚciwie posunęlibyŚmy się nawet do stwierdzenia, że to nie obszary lądowe przecinają wody rzeki Erne i jej jezior. Zamiast tego wydaje się, że to masy lądowe i małe wyspy wydają się spoczywać na błękitnych wodach tego wodnego raju!

pictos-erne
WYNAJEM BARKI NA RZECE ERNE: MIęDZY LOWER LOUGH ERNE A UPPER LOUGH ERNE

WYNAJEM BARKI NA RZECE ERNE: MIęDZY LOWER LOUGH ERNE A UPPER LOUGH ERNE

Wynajmij barkę z własnym napędem i rozpocznij wakacje w Bellanaleck. To małe miasteczko liczĄce zaledwie kilkaset mieszkańców jest idealnĄ bazĄ wypadowĄ do odkrywania Lough Erne, ponieważ jest położone centralnie pomiędzy górnĄ i dolnĄ częŚciĄ… sprytnie nazwane Lower Lough Erne i Upper Lough Erne!
Bellanaleck znajduje się zaledwie 8 km od historycznego miasta Enniskillen, największego miasta w hrabstwie Fermanagh. Położona jest na małej wyspie i stanowi obowiĄzkowy przystanek podczas wakacyjnego rejsu łodziĄ. Enniskillen łĄczy w sobie historyczne skarby, takie jak XV-wieczny zamek, w którym mieszczĄ się dwa muzea, z bardziej nowoczesnymi atrakcjami, takimi jak Buttermarket, gdzie można kupiĆ najpiękniejsze wyroby rzemieŚlnicze oraz napiĆ się kawy w jednej z wielu lokalnych kawiarni.

Kierujemy się na południe w kierunku Upper Lough Erne

OpuszczajĄc Bellanaleck i kierujĄc się na południe, płyniemy wzdłuż rzeki Erne, w stronę źródła. Następnie docieramy do Upper Lough Erne, czyli jeziora z ponad 150 wyspami. Niektóre z tych wysp oferujĄ usługi i atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, podczas gdy na innych znajdziesz jedynie pozostałoŚci historyczne sprzed kilku tysięcy lat, dzikĄ przyrodę i wspaniałe wiejskie krajobrazy.


Kieruj się na północny zachód w kierunku Lower Lough Erne

Na tej trasie kierujesz się na północny zachód, wciĄż płynĄc rzekĄ Erne, aby dotrzeĆ do Lower Lough Erne. Po zatrzymaniu się w Enniskillen (patrz wyżej) wypływasz na jezioro usiane małymi wysepkami i półwyspami, gdzie można zatrzymaĆ się na piknik, a nawet zacumowaĆ na noc w odosobnionym zakĄtku, z dala od hałasu i zgiełku miast! JeŚli wolisz przystanki kulturalne, nie przegap wyspy Devenish (zwanej także wyspĄ wołów) znajduje się na niej obiekt klasztorny zbudowany w VI wieku, a splĄdrowany przez Wikingów w XII wieku. DziŚ możesz odwiedziĆ ruiny i poznaĆ historię tego miejsca, która obejmuje ponad 1500 lat.

MAIS DE