Terms and conditions of hireApplicable from the 1st of September 2020

1 - WYNAJEM

Umowa jest ważna 10 dni od dnia wystawienia.

Zgodnie z artykułem L-221-28 francuskiego Kodeksu Konsumpcji, najemca, który zarezerwował w NICOLS czarter przez telefon lub Internet, nie korzysta z prawa odwołania przewidzianego w artykule L.221-18 tegoż kodeksu.

2 - ODPOWIEDZIALNOŚĆ

3 - KAUCJA

Jej wysokość jest zróżnicowana w zależności od wynajętych łodzi. Jest składana w dniu wypłynięcia, przed wejściem na pokład (gotówką lub kartą kredytową) i obejmuje:

Najemca zezwala wynajmującemu pobranie wyżej wymienionych kwot z depozytu pobranego jako blokady środków na karcie debetowej lub gotówki.

4 - UBEZPIECZENIE

5 - WYPOSAŻENIE

Najemca zobowiązuje się do zgłoszenia szkód, kradzieży lub uszkodzenia sprzętu i może być zobowiązany do ich wymiany.

6 - MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE

Dodatkowe koszty dla najemcy to paliwo, olej, gaz do gotowania i inne materiały eksploatacyjne niezbędne do korzystania i utrzymywania w dobrym stanie łodzi podczas całego okresu trwania czarteru. Ceny są podane w taryfikacjach wynajmującego i podlegają zmianom w zależności od kursów rynku. Dodatkowe koszty za postój w porcie są płacone przez najemcę i mogą się różnić.

7- ROWERY

Odpowiedzialność za wypożyczone rowery ponosi najmujący łódź. W przypadku kradzieży, wynajmujący jest zobowiązany złożyć oficjalne oświadczenie dla lokalnej policji i przedstawić dokumenty otrzymane przez policję w bazie. Wynajmujący lub inna osoba używająca roweru za jego zgodą, ponosi odpowiedzialność za wszelkie uszkodzenia rowerów lub szkody spowodowane przez ich używanie.

8 - REZYGNACJA

Przez najemcę:

Przez armatora:

(1) ale nie mniej niż 150 €

9 - ZMIANA

10 - ROZPOCZĘCIE REJSU

11 - PRZESZKODY LUB ODGÓRNE ZAKAZY W ŻEGLUDZE

12 - USTERKI

Każda baza oferuje bezpłatny serwis, który przybędzie tak szybko jak to możliwe. Należy się jedynie skontaktować z bazą w zwykłych godzinach pracy. Ta usługa jest płatna w przypadku winy wynajmującego.

Awarie nie spowodowane przez najemcę:

Awarie spowodowane przez najemcę:

Armator zastrzega sobie prawo do zatrzymania kwoty depozytu.

13 - USZKODZENIA - WYPADKI

14 - PORZUCENIE ŁODZI

15 - ZWROT ŁODZI

16 - SPORY

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w indywidualny sposób. Kontynuując korzystanie ze strony, akceptujesz ich użycie.

Akceptuję ×
MAIS DE