Wakacje na barcew Charente

Długa i kręta rzeka Charente, którą król Franciszek I nazwał "najpiękniejszą rzeką w Królestwie", przecina dawne rzymskie prowincje Angoumois i Saintonge.

Po obu stronach rzeki rozciągają się winnice, których rodowód sięga czasów Rzymian. Obecność Charente wpłynęła na rozwój przemysłu winiarskiego i pomogła stworzyć koniak oraz Pineau des Charentes, alkohole sławne na całym świecie. Na trasie Twojego rejsu znajdą się winnice i destylarnie, z których wiele oferuje możliwość zwiedzania i degustacji.

Jednakże sławne wina nie są jedyną atrakcją regionu. Historyczne piętno odciśnięte przez Rzymian, dziedzictwo sakralne (wiele romańskich kościołów), kuchnia departamentu Charente, której postawą są owoce morza - w tym małże i ostrygi, oraz doskonałe warunki do uprawniania wędkarstwa również przyczynią się do tego, że rejs barką będzie niezapomniany!

pictos-charente
Wyczarteruj barkę na rzece Charente

Barki turystyczne, do których prowadzenia nie potrzebujesz żadnego patentu, mogą pływać w dół Charente aż do Rochefort. Na dalszym odcinku silny prąd utrudnia manewry łodzią. Rzeka jest uregulowana na ponad 171 kilometrach, od Angoulême do Atlantyku, za pomocą 21 ręcznie otwieranych śluz, dzięki czemu nie ma żadnych ograniczeń czasowych ich działania. To z kolei oznacza, że możesz pokonywać je o dowolnej porze dnia, ciesząc się pełną swobodą w czasie wakacji na barce!

MAIS DE