Wakacje na barcew Holandii

Holandia sklada sie z 12 prowincji w tym znanych jak Noord-Holland (Holandia Pólnocna) i Zuid-Holland (Holandia Poludniowa). Prowincja Gelderland (Geldria) gdzie zlokalizowana jest baza Nicolsa (marina Kerkdriel) jest niewatpliwie mniej popularna, niemniej lezy pomiedzy wspomnianymi wyzej regionami. Daje nam to wiele mozliwosci jesli chodzi o zwiedzanie z pokladu barki. Podczas rejsu uswiadczysz piekne krajobrazy, przecinane kanalami, mostami zwodzonymi, polami tulipanów, wiatrakami oraz sciezkami rowerowymi.

picto-hollande
Wakacje na barce w sercu Holandii

Chciałbyć dowiedzieć się nieco więcej o Holandii i Niderlandach?

  • Holandia czy Niderlandy?
    Państwo, o którym mowa, może być określane za pomocą następujących nazw: Holandia, Królestwo Holandii, Niderlandy, Królestwo Niderlandów. Pierwsza z nich jest neutralne, więc nadaje się do użycia w ogromnej większości kontekstów. Wyraz Niderlandy ma w istocie dwa znaczenia, ponieważ jest historyczną nazwą terenów u ujścia Renu, Mozy i Skaldy do Morza Północnego, a poza tym służy jako książkowy synonim nazwy Holandia. Zasięg krainy historycznej nie jest identyczny z zasięgiem współczesnego państwa.
  • Dlaczego Holandia kojarzona jest z kolorem pomarańczowym?
    Chociaż holenderska flaga składa się z trzech poziomych pasków: czerwonego, białego i niebieskiego, kolor pomarańczowy jest często kojarzony z tym krajem. Kolor pomarańczowy odegrał kluczową rolę w kulturze holenderskiej i jest w rzeczywistości symbolem holenderskiej rodziny królewskiej „van Oranje Nassau”.

Jest tak wiele powodów, aby odwiedzić Holandię

Z naszej bazy w Holandii możecie wybrać kilka tras – zrobić pętlę, zacząć i wrócić to macierzystej mariny lub popłynać w opcji one-way. Mnogość tras pozwala na zwiedzenie 6 z 12 prowincji Holandii. Zaczynając rejs z Kerkdriel możemy na przykład udać się do miejscowości Bois le Duc zlokalizowanej w Noord-Brabant (Brabancja Północna). Możesz obrać kurs w kierunku Holandii Północnej, Holandii Południowej, Ultrechtu, Geldrii czy Limburgii. Każdy z tych regionów ma swoją ciekawą historię, zwyczaje, budowle architektoniczne. A ile zobaczysz Ty podczas rejsu?

W prawie każdym z wyżej wymienioncych regionów będziesz miał dużo możliwości, aby pojeździć na rowerze, pospacerować, zrobić zakupy, udać się do ciekawych restauracji, zwiedzić muza czy generalnie…podziwiać piękne widoki. Dla fanów pływania musimy wspomnieć o możliwości kąpieli w słodkiej i słonej wodzie, niemal wszędzie w Holandii.

Jest tak wiele powodów, aby odwiedzić Holandię – każdy znajdzie tu coś dla siebie i jesteśmy pewni, że będziecie mieli niezapomniane i przyjemne wakacje na barce wraz ze swoją załogą …

Ważna informacja: w Holandii warunki nawigacyjne są dość specyficzne i wymagają przeszkolenia, które zazwyczaj trwa 60-90 minut.
Koszt obowiązkowego szkolenia to 50 €. Płatność na miejscu w marinie. 

MAIS DE