Wakacje na barcew Camargue

Wyczarteruj barkę turystyczną o krok od wybrzeża Morza Śródziemnego!

Zaokrętuj się na barce, popłyń w dół Kanału Rodan-Sète i odkryj lagunę Etang de Thau oraz krainę Camargue: niesamowity rezerwat obejmujący 85 tys. ha słonych mokradeł i odznaczający się największym zróżnicowaniem flory i fauny w Europie.

pictos-camargue
Destynacja idealna dla pasjonatów historii i smakoszy

Kraina Camargue to również idealne miejsce dla miłośników turystyki rzecznej, którzy uwielbiają zwiedzać niepospolite miasta, takie jak Aigues Mortes (pol. Martwe Wody). Znajdujący się tam warowny zamek, zabierze Cię w podróż w czasie do pierwszych wypraw krzyżowych.
Amatorzy dobrego jedzenia pokochają kuchnię śródziemnomorską regionu – wystarczy wymienić słynne ostrygi z Bouzigues, wino Costières z Nîmes czy Muscat z Frontignan.
Camargue jest również idealną lokalizacją, jeśli kochasz kąpiele słoneczne i pływanie, ze względu na położenie w pobliżu śródziemnomorskich plaż – często tylko w odległości spaceru lub wycieczki rowerowej od kanału, którym będziesz podróżować.

Wyczarteruj barkę na Kanale Rodan-Sète

Rejs po historii : Kanał Rodan-Sète jest przedłużeniem konstrukcji Pierra Paula Riqueta (budowniczego Kanału Południowego w XVII wieku). Prace trwały kilka stuleci i w końcu powstał obiekt znany początkowo jako „akwedukt”, który został połączony z Rodanem w Beaucaire w 1811 roku. Stanowi on część europejskiej sieci kanałów, łącząc Atlantyk z Morzem Śródziemnym.

MAIS DE