Wakacje na barcew Bretanii

Bretania slynie ze swojego wybrzeza, ale czy wiedzieliscie, ze region ten jest równiez jedna z najpopularniejszych destynacji turystyki rzecznej? Siec szlaków wodnych nie ma sobie równych. Odkryj uroki regionu plynac barka turystyczna przez serce sródladzia Bretanii – masz do wyboru wiele mozliwosci tras, poniewaz krzyzuja sie tutaj rzeki Erdre, Vilaine i Kanalu Nantes-Brest.

Sredniowieczne zamki i wioski, drewniane domy i stare dwory, opactwa i niewielkie kaplice zachwyca milosników historii i dziedzictwa, natomiast cydr i bretonskie ciasteczka maslane uraduja smakoszy.
A zatem na co czekasz? Spedz weekend, kilka dni lub tydzien odkrywajac Bretanie od strony wody, podczas rejsu pelnego magii, tajemnic i historii.

pictos-bretagne
Wyczarteruj barkę turystyczną na Kanale Nantes-Brest, rzece Erdre i rzece Vilaine

Rejs po historii.

Pomysł otwarcia śródlądowych szlaków wodnych w Bretanii narodził się w XVI wieku. Jednak trzeba było brytyjskiej blokady Brestu w XIX wieku, żeby przekonać Napoleona I, że ze strategicznego punktu widzenia warto umożliwić dotarcie do miasta śródlądową drogą wodną.

Prace rozpoczęły się w 1811 roku, a Napoleon III w 1858 roku otworzył Kanał, umożliwiając tym samym żeglugę szlakiem śródlądowym pomiędzy miastem Nantes i portem w Breście.
Ścieżki holownicze, którymi poruszały się dawniej konie, służą dzisiaj wędkarzom, spacerowiczom i sportowcom… oraz oczywiście miłośnikom turystyki rzecznej. Skrzyżowanie dróg wodnych (Kanał Nantes-Brest, rzeki Erdre i Vilaine) dostarcza dużego wyboru tras i – co za tym idzie – wielu różnych możliwości, aby cieszyć się wakacjami na barce w Bretanii.

MAIS DE