Żeglarskie wakacje najeziorze Cisa

Wynajmij barkę rzeczną w bazie Nicolsa w Kisköre i ciesz się podróżowaniem rzeką oraz po otoczonym bujną zielenią jeziorze Cisa.

Wynajem barek na jeziorze Cisa

Pastwiska, sady, farmy kryte strzechą, dziką przyrodą i dziewiczą natura… to tylko niektóre z atrakcji, jakie znajdziemy wokół jeziora Cisa. Nie ma tu wielkich miast - tylko urokliwe wioski, które odkrywamy pływając barką. Ci, którzy wolą bardziej aktywnie spędzać czas, mogą spróbować spływów kajakowych, przejażdżek rowerowych, jazdy na nartach wodnych, skuterów wodnych i żeglarstwa.

Od wiosny 2020 r. Nicols będzie pierwszą firmą oferującą wynajem barek na całych Węgrzech. Do ich wynajęcia nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie ani licencja - barki  są łatwe w prowadzeniu, a trasy, że względu na brak sluz, są łatwe - idealne dla osób początkujących

pictos-tisza
Odkrywaj rzekę i jezioro Cisa wynajmując barkę

Jezioro Cisa, z wieloma wyspami i połączonymi kanałami, jest otoczone przez wiele sielankowych, przyjaznych rodzinnemu wypoczynkowi miasteczek, w tym Abádszalók, Tiszafüred, Kisköre i Poroszló. To świetne punkty postoju, w których możemy zacumować I wyruszyć pieszo (lub rowerem) na zwiedzanie. Znajdziesz tutaj doskonałe restauracje prezentujące najlepszą lokalną gastronomię – zupę rybną Cisa, świeże ryby, palacsintę (naleśniki nadziewane mięsem). Jeśli lubisz łowić ryby, spróbuj swoich sił w łapaniu obiadu prosto z bogatych wód rzeki Cisy – i delektuj się jedzeniem na świeżym powietrzu na pokładzie swojej stylowej barki.

Podczas wakacji na jeziorze można również wybrać się w rejs po sercu Parku Narodowego Hortobágy, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i rezerwatu różnorodności biologicznej. Jako największy obszar otwartych użytków zielonych w Europie Środkowej i znany jako „Puszta” park jest domem dla węgierskich wołów, bawołów wodnych i owiec rasy Racka. Jeśli masz szczęście, zobaczysz „Csikos”, węgierskich kowbojów, którzy z szacunku dla swoich przodków pasą te zwierzęta ubrani w tradycyjnych stroje.

MAIS DE