Wakacje na barcew Midi

Kto nie marzył o rejsie barką po Kanale Południowym (Canal du Midi)?

Jest to bez wątpienia najbardziej znany kanał żeglowny we Francji i jeden z najsłynniejszych na świecie.

Zaprojektowany przez słynnego „Króla Słońce” Ludwika XIV i zbudowany przez Pierra Paula Riqueta, łączy Ocean Atlantycki z Morzem Śródziemnym. Kanał Południowy, znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, to jedno z miejsc, które powinien odwiedzić każdy miłośnik turystyki rzecznej.

Zaokrętuj się na barce Nicols i popłyń na wschód w stronę laguny Etang de Thau i Morza Śródziemnego. Alternatywna trasa prowadzi w kierunku Tuluzy i Atlantyku. Łagodny klimat sprzyja wakacjom na barce i gwarantuje słoneczną pogodę niemal przez cały rok.

pictos-canal-midi
Wyczarteruj barkę turystyczną na Kanałach: Południowym, de la Robine i Rodan-Sète

Brzegi Kanału Południowego porastają platany, drzewa cyprysowe i pinie, dając chłodną osłonę przed Południowym słońcem.

Wijąc się wśród winnic u podnóża Montagne Noire (dosł. Czarne Góry), Kanał Południowy ułatwiał transport i umożliwiał handel winem na południu Francji. Ślady tych historycznych szlaków handlowych są widoczne do dziś! Nazwa miasteczka Le Somail (siedziba bazy Nicols w tym regionie) pochodzi od starofrancuskiego słowa oznaczającego „sen”, ponieważ było to miejsce nocnego postoju na trasie.

Jeśli jesteś miłośnikiem plaż, możesz popłynąć Kanałem de la Robine do Narbony i dalej w kierunku Morza Śródziemnego. Inna opcja to rejs do laguny Etang de Thau, będącej bramą krainy Camargue i Kanału Rodan-Sète.

MAIS DE