Budowa łodziSkąd pochodzą łodzie Nicols?

Nicols jest w całości francuską stocznią. Otwartą na sugestie swoich klientów, które później wykorzystywane są przy produkcji nowych modeli. Przeczytaj więcej na temat procesu produkcyjnego od projektu do dostawy…

Historia naszych łodzi

Nicols został założony w lipcu 1986 r., jako część NADIA Group, specjalizującej się w przetwórstwie tworzyw sztucznych. W 1990 roku otworzył pierwszą bazę w Dole (Franche-Comté). W kolejnym roku zostało uruchomione centrum obsługi klienta. W ciągu kilku następnych lat  powstały kolejno modele z serii: Marinas, Riviera, Sedan, Confort i Estivale. W sumie ze stoczni Nicols wyszło 4 serii, 25 modele i ponad 650 barek.

PROJEKTOWANIE

Wszystko zaczyna się od pomysłów: tych od klientów, jak i użytkowników wcześniejszych modeli. Następnie nasze biuro projektowe tworzy model spełniający owe wymagania. Tyczy się to nie tylko projektu samej konstrukcji barki, ale także salonu, sypialni, wyposażenia, mebli itd.

KLUCZOWE ETAPY BUDOWY

Gdy plany są gotowe, tworzymy "pierwszy model" zrobiony z drewna. Z tego modelu tworzymy formy, z których produkujemy wszystkie łodzie. Każda forma musi mieć idealnie gładką powierzchnię, jak lustro. Wszystko po to aby stratyfikacja była pełna. Jak tylko dwie główne części zostaną wykonane (kadłub i pokład) następuje wyjęcie z formy …jest to jakby etap narodzin!

Następnie angażowane są wszystkie zespoły: stolarze (wyposażenie wnętrza), spawacze (relingi i drabiny), elektrycy, mechanicy, hydraulicy (instalacje sanitarne itd.). Po zakończeniu powyższych prac, barka jest gotowa do opuszczenia stoczni.

Całość jest zaprojektowana tak,aby zapewnić jak największy komfort dla użytkowników.

 

Większość modeli wyposażona jest w duży, przestronny salon z panoramicznym widokiem;  praktycznie wyposażoną kuchnię z 200 litrową lodówką z zamrażalnikiem, kuchenkę z piekarnikiem oraz mikrofalówkę (wersja VIP).

Poza klasą Riviera (naszymi pierwszymi modelami), wszystkie łodzie wyposażone są w przesuwne drzwi z dostępem na taras. Barki posiadają użytkowy dach, na którym to często umieszczone jest drugie stanowisko sterowe. Wszystkie nasze modele wybudowane po 1998 roku wyposażone są w drabinkę opuszczaną do wody.

ZOSTAŃ WŁAŚCICIELEM BARKI NICOLS...

Przestronny pokój dzienny, dobrze wyposażona kuchnia, kabiny i łazienki, taras... łódź Nicols to istny pływający dom! W przypadku kilku naszych klientów, którzy zdecydowali się zainwestować w zakup barki Nicols, stała się ona ich drugim domem.

Niezależnie czy kupujesz barkę nową czy używaną, zawsze masz możliwość doposażenie jej do indywidualnych wymagań.

WŁAŚCICIELE BAREK NICOLS W LICZBACH

Stocznia Nicols produkuje rocznie około 650 barek w 4 seriach, 23 modelach, w rozmiarach od 7,5 do 13,50 metrów. Część modeli jest dostępna pod wynajem we Francji, Niemczech i Portugalii. Każdego roku pływa na nich ponad 30000 zadowolonych czarterowiczów.

MAIS DE